Ali Erbaş Yine Har Vurup Harman Savurdu! “Şehit Olmaya Hazırız” Dedi, Koruma Sayısını Artırdı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, lüks yaşantısı, Arapça ve dua bilmemesi gibi konularla sık sık gündeme geliyor. Vatandaşa sabretmesi konusunda vaaz verirken 6 adet son model lüks aracı şahsı adına kullanan Erbaş’ın şatafat düşkünlüğü sadece kendisine has bir durum değil.

Geçtiğimiz aylarda son model aracının anahtarına şiir yazan Diyanet İşleri Başkanının kızı Feyza Erbaş, daha önce de çocuklarının yurt dışı seyahatlerini anlattığı sosyal medya paylaşımıyla oldukça eleştirilmişti.

Feyza Erbaş, çocuklarının fotoğrafını sosyal medya platformunda paylaşarak sekiz yaşındaki kızının 13 ülke, beş yaşındaki oğlunun iki ülke gezdiğini, üç yaşındaki en küçük oğlunun ise avronun yükselmesi nedeniyle hiç yurtdışına çıkamadığından yakınmıştı.

Vatandaşa hükümet “kemerlerinizi sıkın”, Diyanet “Sabredin” telkinlerinde bulunurken har vurup harman savurulan servet sosyal medyada her ne kadar eleştirilse de gözde araçlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Örneğin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 5 adet son model araç ile yetinmeyip geçtiğimiz günlerde bir yeni son model binek aracı daha galerisine ekledi.

ŞİMDİ DE KORUMA SAYISINI ARTIRDI

Lüks makam araçları nedeniyle eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın özel koruma sayısı da belli oldu. 2024 yılına 91,8 milyar TL ile başlayan, yılın ilk çeyreğinde ise 23,5 milyar TL’lik harcamaya imza atan başkanlıktaki koruma sayısının artırıldığı belirtildi.

Diyanet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mehmet Görmez’in Başkanlığı dönemindeki koruma sayısını artırdı. Buna göre, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez döneminde iki olan koruma sayısı, Erbaş döneminde altıya yükseldi. Ali Bardakoğlu’nun Diyanet İşleri Başkanlığı dönemindeki koruma sayısının ise yalnızca bir olduğu bildirildi.

Başkanlık makamına bağlı çalışan kadın korumalardan birinin Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş’ı koruduğu ifade edildi. BirGün’den Mustafa Bildirci’nin haberine göre, Diyanet kaynakları, “Ne oldu da koruma sayısı bu kadar artırıldı?” diye sordu. Başkanlıktaki kadın korumalardan birinin hac ziyaretinde Seher Erbaş’a eşlik ettiği de kaydedildi. Diyanet personeli, “Diyanet gibi bir makamın başında oturan kişinin bu kadar korunmaya ihtiyacı olabilir mi?” tepkisini gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı koruyan görevlilerin bir aylık maaşları toplamının 300 bin TL olduğu öne sürüldü. Yıllık maaşları 3,6 milyon TL’ye ulaşan korumaların yurt dışı görevlendirmelerde de döviz cinsinden yolluk aldığı dile getirildi.

“ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ” DEMİŞTİ

15 Temmuz darbe girişiminde yaşamını yitiren Diyanet personelinin isim ve resimlerinin yer aldığı, “15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Köşesi”nin 2022 yılında gerçekleştirilen açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Vatanımız için namusumuz için değerlerimiz için ne zaman şehit olmak söz konusu olursa biz her an şehit olmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x