Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bay Kemal bunları çok rahat izah edebilirdi ama sesi soluğu çıkmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis mitinginde CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının satın alınması sırasında çekilen para sayma görüntülerine değindi.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Kaynağı karanlık para desteleriyle kule yapmak dışında ortada icraatları yok. Dolar dolar çantalar, avrolar. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş CHP’ye bina satın alacaklarmış. Medyada ne kadar tetikçileri varsa tekmili birden uğraştılar, didindiler ama milletin zihnini kurcalayan sorulara tatmin edici cevap veremediler. Aslında kendisi hesap uzmanı olan Bay Kemal bunları çok rahat izah edebilirdi. Fakat nedense skandalın başından beri onun da sesi soluğu çıkmıyor” diye konuştu.

‘KİLİS’İN GÖNLÜMÜZDE MÜSTESNA BİR YERİ VAR’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kilis Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu.

Konuşmasına “Ağaçta dalın güzel, ovada yolun güzel, kurban olurum Kilis, senin her halin güzel” sözleriyle başlayan Erdoğan, “Tarihiyle, tabiatıyla, insanıyla, her hali güzel olan Kilisli kardeşlerimle kucaklaşmanın bahtiyarlığı içindeyim. Aşkınız, sevdanız, ahde vefanız için her birinize teşekkür ediyorum. Yavuz Sultan Selim’e yol ve gaza arkadaşlığı yapan Kilis’in gönlümüzde müstesna bir yeri vardır. Kilis son seçimlerdeki dik ve dirayetli duruşuyla bu yeri perçinlemiştir” ifadelerini kullandı.

‘BU AHLAKSIZLARI UNUTTURMAYIN’

Maraş merkezli 6 Şubat 2023 depreminde, Kilis’te 457 binanın yıkıldığını ve 33 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatan Erdoğan, “Felaketin 3’üncü günü olan 9 Şubat’ta Kilis’e gelmiş, sizlerin acısını paylaşmış, devletimizin yanınızda olduğunu ifade etmiştim. Deprem turistleriyse bölgeye şöyle bir uğrayıp enkazlar önünde poz verdikten sonra çekip gittiler. Bir daha yolları buralara hiç düşmedi. Kendilerine istismar edecek yeni konular buldular” dedi.

“Sırf beklentilerine uygun oy vermediler diye, depremzedelerimize yapılan hakaretleri, nobranlıkları, vicdansızlıkları burada saymıyorum bile” diyen Erdoğan, “Değil bir sene, üzerinden on yıllar geçse de bu ahlaksızlıkları unutmayız, unutturmayız. Yüreği yaralı insanlarımıza yapılan o hakaretler, faillerinin alınlarına kara bir leke olarak yapışmıştır ve hep orada kalacaktır. Bir daha hiç kimse milletimize böyle davranmaya cesaret bile edemesin diye kirli tarihlerini yüzlerine vurmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘KAYNAĞI KARANLIK PARA DESTELERİYLE KULE YAPMAK DIŞINDA ORTADA İCRAATLARI YOK’

“Muhalefetin neler peşinde koştuğunu zaten sizler de biliyorsunuz. Biz Kilis ve diğer vilayetlerimiz için tuğla üstüne tuğla koyalım diye adeta gecemizi, gündüzümüze katıyoruz. Onlar ise siyasi ikballeri uğruna her türlü gayrimeşru, gayriahlaki yola başvurmaktan çekinmiyorlar. Kaynağı karanlık para desteleriyle kule yapmak dışında ortada icraatları yok. Dolar dolar çantalar, avrolar. Hayırdır bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş CHP’ye bina satın alacaklarmış. Kim? İstanbul’un Büyükşehir Belediye Başkanı.”

‘ANLAŞILAN BU TEKNOLOJİ HENÜZ CHP’YE ULAŞMAMIŞ’

“Akıllı telefonlar çıkınca malum hayatımız çok kolaylaştı. Uygulamaya giriyorsunuz eşinizin, dostunuzun, çocuğunuzun şayet ticaretle meşgulseniz mal aldığınız tedarikçinizin hesabına parayı çantalarla saniyeler içinde zahmetsizce gönderiyorsunuz. Sıra beklemeniz, kağıt, kırtasiye işleriyle uğraşmanız gerekmiyor. Anlaşılan bu teknoloji henüz CHP’ye ulaşmamış. Çünkü ulaşmış olsa kendilerini yormaz, işin kolayı varken herhalde zoru tercih etmezlerdi. Ama bakıyorsunuz deste deste paraları çantalarla, valizlerle taşıyor. 5, 6 kişi saatlerce dolar saymaya, avro saymaya yetiştiremiyorlar. Hatta para saymak için etrafta kim varsa toplayıp, onlardan da yardım istiyorlar. Akıllı telefonla 30 saniyede yapabilecekleri basit bir işlem için neden bu kadar zahmete girdiklerini bir türlü açıklayamadılar. Paranın nereden geldiği ve nereye gittiği de belli değil.”

‘DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN MİSALİ DIŞI FARKLI, İÇİ FARKLI BİR MUHALEFET’

“Medyada ne kadar tetikçileri varsa tekmili birden uğraştılar, didindiler ama milletin zihnini kurcalayan sorulara tatmin edici cevap veremediler. Aslında kendisi hesap uzmanı olan bay Kemal bunları çok rahat izah edebilirdi. Fakat nedense skandalın başından beri onun da sesi soluğu çıkmıyor. Bunlar lafa gelince şeffaflıktan, dürüstlükten bahsetmeyi çok severler ancak ne para işlerinde ne ittifak işlerinde bu sözlerine sadık kalırlar.

Kandil’in güdümünde siyaset yapanlarla kurdukları gizli ittifakın boyutunu ve derinliğini CHP’li vatandaşlarım dahil kimse bilmiyor. Neyin karşılığında, hangi ilçelerde adaylarını çektiklerinden, belediye meclisi listelerini neye göre belirlediklerinden, devşirme adaylarla ne yapmaya çalıştıklarından, hasılı kapalı kapılar arkasında çevirdikleri dolaplardan CHP’li pek çok yöneticinin de DEM’e oy verenlerin de haberi, bilgisi yok. Kimlikler, partiler ve adaylar hercümerç olmuş durumda. Doğan görünümlü şahin misali dışı farklı, içi farklı bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız.”

‘HİÇBİR İŞİMİZİ MİLLETİMİZDEN GİZLİ, SAKLI YAPMADIK’

“Büyükşehir Belediye Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak 30 yıldır huzurunuzdayım. Hiçbir işimizi milletimizden gizli, saklı yapmadık. İttifaklarımızı da bu şekilde kurduk. Cumhur İttifakı olarak hangi illerde ittifak yaptığımız, hangi illerde seçimlere ayrı girdiğimiz belli. Ortak hareket ettiğimiz yerlerde dayanışma içinde çalışıyoruz. Seçimlere ayrı girdiğimiz yerlerde ise centilmence rekabet ediyoruz. Kimseyi kırmadan, dökmeden siyasetin bir hizmet yarışı olduğunun bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x